Anasayfa Homepage Heim  
 

 
 
 
 
 

 

 

RÜYA TABİRİ VE TERAPİSİ AR-GE MERKEZİ

 

Çalışma Alanlarımız:

* Bir manevî bilim kaynağı olarak rüya ve türlerini (sadık rüyaları) araştırmak

* Rüya içeriklerini ve kişi üzerindeki etkilerini incelemek

* Kişisel ve manevî gelişim açısından rüyaları tahlil etmek

* Rehabilitasyon amaçlı rüya tabirleri ve teknikleri geliştirmek

* Kuran ve Sünnette rüyaların konumunu ve sosyal hayata yansımalarını araştırmak

* Rüya terapisi uygulamalarında bulunmak ve eğitimini vermek

* Rüya ile sosyal, duygusal ve ruhsal zekâ arasındaki ilişkiyi araştırmak

* Tasavvuf anlayışına göre rüyaları tahlil etmek

Sadık Rüyalar Nedir?

* Sadık rüyalar, iyi ahlâklı insanların gördükleri müjdeleyici ve güzel rüyalardır. Bu rüyalar, genelde ilahî kaynaklı haberler ve bilgiler içeren manevî rüyalardır. Bu rüyalar hayatımız için bir yol haritası, manevî gelişimimiz için sembollerle gelen kılavuzlardır.

* Rüyalar, derunî ekrandan hayata dair müjdeler, ikazlar ve istikametler gösterirler. Mutlu bir yaşam için kişisel ve manevi gelişimimizi sağlamak üzere gönderilmiş ilahî bir lütuftur.

Rüya Terapisi Nedir?

* Derneğimizin uyguladığı rüya terapisi, Kuran ve Sünnet ışığında rüyaların anlamlarını bulmaya çalışarak; sosyal ve manevî dünyamıza yön verecek tahlil, tembih ve telkin çalışmalarından oluşmaktadır.

Rüya Tabiri ve Terapisi Danışmanlık Hizmetlerimiz:

* Sosyal AR-GE Derneği bünyesinde sürdürülen Rüya Tabiri ve Terapisi çalışmalarından sizler de faydalanabilirsiniz veya çalışmalarımıza bilimsel yönden katkıda bulunabilirsiniz.

* İlginç rüyalar görmüş iseniz veya görüyorsanız bunları özel olarak bizimle paylaşabilirsiniz. Rüya yoluyla size gelen mesajları birlikte ararken ve değerlendirirken, elde edilen bilgiler mahremiyet çerçevesinde sadece sizlere fayda sağlayacak bir şekilde ve bilimsel amaçlar uğruna kullanılacaktır.

* Psikolojik sorunlarınızı, kaygılarınızı ve diğer endişelerinizi rüyalarınızı doğru ve hayırlara vesile olabilecek sorumluluk anlayışı ile yorumlayarak huzur ve saadete kavuşmanıza yardımcı olabiliriz.

* Güzel rüyalar görmeniz için sosyal hayatınıza dair tavsiye mahiyetinde öneriler sunabiliriz.

Dikkat Edilmesi Gereken Konular:

* Gördüğünüz (kötü) rüyaları, mutlak anlamda hayra yorumlayın ve sadece aşağıda belirtilen kişilere anlatınız. Bunun dışında kalan insanlara sakın anlatmayınız:

-  Rüyalarınızı, sizi samimi olarak seven kişilere anlatabilirsiniz.

-  Güvendiğiniz ve iyi ahlâklı olan kişilere anlatabilirsiniz.

-  Sorumlu bilim adamlarına ve ilahiyatçılara anlatabilirsiniz.

Çalışma Ekibimiz:

Sizlere en doğru ve en etkili psiko-sosyal ve manevî rehberlik hizmetleri verebilmek için, RÜYA TABİRİ VE TERAPİSİ AR-GE MERKEZİ, kendi alanlarında uzman olan,sosyal ve manevî bilimlerde araştırma yapan öğretim üyelerinden meydana gelen bir danışma kurulu oluşturmuştur.

Rüya Tabiri ve Terapi Talebi

Sosyal Ar-Ge Derneği bünyesinde hizmet veren Rüya Tabiri ve Terapisi Ar-Ge Merkezi, siz değerli okurlarımızın sadık rüyalarını ücretsiz olarak tabir etmeye başlamıştır. Göndereceğiniz sadık rüyalar, ilmi çalışmalara katkı sağlayacaktır. Ücretsiz rüya tabiri hizmetinden yararlanmak için Rüya Bildirim Formu'nu doldurarak info@sosyalargem.com  adresine mail ile gönderiniz. Rüya Bildirim Formu'nda belirteceğiniz kişisel bilgiler, derneğimizce saklanacak ve başka kimselerle paylaşılmayacaktır. Ayrıca Rüya Araştırma Merkezimize ait facebook adresi için tıklayınız...

Rüya Bildirim Formu için tıklayınız...

 

Konu İle İlgili Yazılar

Geçmişte Görülen Anlamlı Rüyalar
   

Akgül, Muhittin; "Rüya ve Resulullah'ın (sas) Rüyaları Teşrif Etmesi Gerçeği", Zaman Gazetesi; 03.03.2014.

   

Aydar, Hidayet (2005); "Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Bazı Rüyaları ve Yaptığı Rüya Yorumlarından Örnekler", 22nd Annual Conference of the International Association for the Study of Dreams, San Fransisco, Berkeley.

   
Aydar, Hidayet; "İstihare ve Rüya: Rüya Yolu ile Geleceği Önceden Öğrenme Girişimi".
   
Aydar, Hidayet; "Gerçekleşip Gerçekleşmemesi Açısından Kur'an'da Rüyalar ve Bunların Hayata Yansımaları".
   
Seyyar, Ali; "Sadık Rüyaların Fütürolojiye Katkısı: Sahabe Örneği", Yalova Sosyal Bilimler Dergisi; Sayı 9; 2015, ss. 113-126
   
Seyyar, Ali; "Diyanet İşleri Başkanı'nın Rüyası", Milat Gazetesi, 14.12.2012
   
Seyyar, Ali; "Küresel Rüya Çalışmaları", Milat Gazetesi, 27.06.2012.