Anasayfa Homepage Heim  
 

 
 
 
 
 

 

 

16-18 NİSAN 2012

 

Derneğimizin Kurucularından Prof. Dr. Ali Seyyar, Kutlu Doğum Haftası Dolayısıyla İki Yerde Konuşma Yaptı

 

İstanbul Kadıköy ve Sakarya Pamukova Müftülüğünün davetlisi olarak Prof. Dr. Ali Seyyar, 16 ve 18 Nisan 2012 tarihlerinde Kadıköy-Söğütlüçeşme ve Pamukova’da Peygamberimizin Kardeşlik Ahlakı ve Hukukunu özürlüler bağlamında ele alarak, özürlülerle özel kardeşlik hukukunun oluşturulması gerektiğini örneklerle savundu. Pamukova’da binin üzerinde kişiye hitap eden Ali Seyyar, Sosyal Sünnet çerçevesinde özürlü dostu kardeşlik ilkelerinin sosyal hayatta nasıl gerçekleştirilebileceğini anlattı.

İbrahim Arslan: Merkez camii İmamı (Orta üst)

Hasan Çolak: Orhan Camii emekli Müezzin

Hüseyin Duran: İlçe Müftüsü Vekili (sol altta)

Prof. Dr. Ali Seyyar: Sosyal AR-GE Derneği Onursal Başkanı (sağ altta)

 

Pamukova Müftülüğü tarafından organize edilen “Kardeşlik ve Paylaşma (Özürlü Sahabiler) konulu toplantının konuşmacı olarak Prof. Dr. Ali Seyyar, özürlü sahabilerin Peygamberimiz tarafından nasıl korunduğunu örneklerle tiyatral bir biçimde ortaya serdi.

Çarşamba günü akşam saat: 20.00 da başlayan Kutlu Doğum Haftası gecesinde Müftülük tarafından geceye katılanlara Kur’an-ı kerimler ve Peygamberimizin Hadis-i Şerifleri hediye edildi.

 

 

Kültür Salonu üst katında yapılan Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerinin son gecesinde dinleyici olarak çok sayıda vatandaşın yanında siyası partilerin başkan ve temsilcileri de geceye dinleyici olarak katıldılar. Pamukova Kaymakam’ı Tuncay Dursun, İlçe müftü vekili Hüseyin Duran, Ak Parti İl genel meclisi Hüseyin Şen, İlçe başkanı Gürsel Işık, CHP İlçe başkanı Ece Söyler, MHP İlçe başkanı Kemalletin Yörük, Saadet Parti İlçe başkanı kemal Taş ve parti yöneticileri de geceye katılanlar arasındaydılar.

Saygı Durusu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra gecenin anlam ve önemini anlatan konuşmayı Ota Camii imamı İbrahim Arslan yaptı. Derebaşı Camii İmamı Mehmet Adıgüzel’in Kur’anı Kerim okumasının ardından, Emekli Orhan Camii İmamı Hafız Çolak ilahiler söyledi. Pamukova Müftü Vekili Hüseyin Duran İnsanlığın kardeşliğin Hz. Muhammed’den (S.A.V.) öğrendiğini söyledi.

 

Ali Seyyar, program sonrası YILDIZLAR ENGEL TANIMAZ kitabını imzaladı.

 

Pamukova programı hakkında daha fazla bilgi için bkz.:

http://www.pamukovahaber.com/guncel/peygamberimizin-kardeslik-ahlaki-ve-hukuku-uzerine-konferans-verildi.htm

http://www.pamukovamedya.com/kultur-sanat/pamukovalilar-kutlu-dogum-konferansina-yogun-ilgi-gosterdi-h1410.html

http://www.carkhaber.com/icerik.php?kategori=haber&id=22570

http://akcapinarkoyu.blogspot.com/